Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Eco spa dla stóp

Ocena (0 / 5,00)
Eco Spa dla stóp
 
Wiosna to czas aby zadbać o nasze stopy. Przez długie miesiące zimy nosiliśmy grube skarpety, ciężkie buty przez co nie raz stopy były przepocone, wilgotne, zmęczone. W następstwie tego u jednych wzmogła się potliwość stóp, u innych wystąpiła suchość pięt i palców. 
 
Wiosną zakładamy sandałki i klapki, a latem będziemy chodzić boso po plaży. Najwyższy czas zadbać o swoje stopy. Już od pierwszego rytuału Eco Spa Twoje stopy odzyskają zdrowy wygląd i blask. 
 
Do przygotowania rytuału Eco Spa dla stóp potrzebować będziesz:
suszoną lawendę,
sól karnalitową z Morza Martwego,
balsam z kwasami AHA (ze składników ECOSPA, receptura poniżej)
nawilżający glicerynowy żel (ze składników ECOSPA, receptura poniżej)
pumeks wulkaniczny.
 
Ponadto potrzebne będą:
misa do kąpieli stóp,
litrowe naczynie np. szklany dzban, 
folia spożywcza,
ręcznik,
łyżka stołowa.
 
Przed przystąpieniem do zabiegu przygotuj sobie wygodne miejsce np. fotel i zarezerwuj około 30-40 minut na cały rytuał. 
 
Jeśli dysponujesz kominkiem aromaterapeutycznym rozgrzej go i dodaj 8-10 kropli olejku lawendowego. Możesz użyć również inne olejki eteryczne np. szałwii muszkatołowej lub ylang-ylang. 
 
Zadbaj również o odpowiedni nastrój, włącz cicho dobiegającą muzykę.
 
Etap 1. Kąpiel stóp
 
4 łyżki stołowe suszu lawendowego
1/2 litra/dzbanka soli karnalitowej z Morza Martwego
4-5 litrów wody.
 
Zagotuj wodę. Do litrowego dzbana wsyp 4 łyżki suszu lawendowego i zalej go wrzątkiem, dzban odstaw na 5 minut. W tym czasie przygotuj misę i obok rozłóż ręcznik. Do misy przelej napar z lawendą oraz dolej, w zależności od wielkości misy, 3 lub 4 dzbany ciepłej (nie gorącej) wody. Na koniec dodaj 1/2 dzbanka soli karnalitowej z Morza Martwego. W tak przygotowanej kąpieli zanurz stopy. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się przez około 15-20 minut.
 
Etap 2. Peelingująco-zmiękczający okład (wrap)
 
10-15 ml balsamu z kwasami AHA
folia spożywcza
 
Po zakończeniu kąpieli stopy wyjmujemy z misy i wycieramy przygotowanym wcześniej ręcznikiem. Następnie nakładamy na obie stopy grubą warstwę balsamu z kwasami AHA i owijamy stopy folią spożywczą. Stopy opieramy na ręczniku i relaksujemy się przez ok. 10-15 minut.
 
Po 15 minutach stopy płuczemy w misie z lawendą (jeśli woda już wystygła dolewamy trochę gorącej). Jeśli mamy na stopach miejsca (pięty, palce) gdzie mieliśmy grubszą warstwę naskórka usuwamy go pumeksem wulkanicznym. Po tym zabiegu stopy dokładnie wycieramy ręcznikiem.
 
Etap 3. Silnie nawilżający żel
 
5-10 ml glicerynowego żelu do stóp
 
Po okładzie bardzo ważną rzeczą jest nałożenie nawilżającego kosmetyku. Na stopy, gdzie podobnie jak na dłoniach nie ma gruczołów łojowych, używamy hydrofilowy kosmetyk, idealnym będzie glicerynowy żel z olejkami eterycznymi olejki działającymi przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Po zaaplikowaniu żelu odczekaj 5-10 minut aż kosmetyk wchłonie się. 
 
Teraz możesz obejrzeć swoje stopy, są gładkie i zregenerowane. W zależności od stanu Twoich stóp na początek proponujemy przeprowadzać rytuał co kilka dni. W celu utrzymania ich w dobrej kondycji rytuał możesz przeprowadzać raz na 2 tygodnie.
 
 
Balsam do stóp z kwasami AHA 
(opcja silniejsza z kwasem mlekowym - 30% AHA)
 
składniki
ilość
kwas mlekowy 88%
18 g
baza balsamowa ekologiczna
42 g
  słoik szklany 60 ml z zakrętką
 
Balsam do stóp z kwasami AHA 
(opcja łagodniejsza z kwasami wieloowocowymi 20% AHA)
 
składniki
ilość
Wieloowocowe AHA kompleks Multifruit
22 g
baza balsamowa ekologiczna
38 g
  słoik szklany 60 ml z zakrętką
 
Sposób przygotowania:
 
Korzystając z elektronicznej wagi odmierz i wymieszaj kwasy i bazę balsamową. Gdy składniki dobrze się połączą balsam przelej do słoiczka 60 ml. Użyj najlepiej w ciągu 3 miesięcy.
 
Glicerynowy żel do stóp (15% gliceryny)
 
składniki
ilość
gliceryna
7,5 g
zagęstnik np. guma ksantanowa
0,5 g
woda
41 g
eco konserwant płynny
10 kropli
olejek drzewa herbacianego
6 kropli
olejek lawendowy ekologiczny
4 krople
olejek cytrynowy ekologiczny
3 krople
  opakowanie airless 50 ml
 
 
Sposób przygotowania:
 
Substancję zagęszczającą np. gumę ksantanową wymieszaj z gliceryną, następnie dodaj wodę i mieszaj do momentu aż utworzy się żel. Jeśli składniki były zimne podgrzej je wkładając naczynie do łaźni wodnej. Do uformowanego żelu dodaj konserwant i olejki eteryczne. Całość dobrze wymieszaj i przelej do butelki airless 50 ml.
 
Artykuł opublikowany poniedziałek, 27 maj 2013.
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj